Besturen in het vo en po investeren veel geld in leermiddelen. Scholen vallen, omdat ze gefinancierd worden door de overheid, onder de aanbestedingsplicht. Het aanbesteden van leermiddelen is vaak een flinke klus waar veel bij komt kijken. Schoolbesturen verliezen die handigheid vaak ook weer, omdat ze meestal maar eens in de vier à vijf jaar aanbesteden.

Om die reden hebben Kennisnet en SIVON samen met schoolbesturen ervaringen en best practices op een rij gezet. Deze kunnen schoolbesturen helpen bij hun aanbesteding. De best practices besteden aandacht aan de verschillende fases van aanbesteding: de voorbereiding door de school; verkenning van de markt; inrichting van de aanbesteding; formulering van de vraag met behulp van een Programma van Eisen (PvE); voorwaarden in de aanbesteding; en contractmanagement.

U vindt alle tips in de publicatie ‘Best practices voor het aanbesteden van leermiddelen’.

Aanmelden Nieuwsbrief

 
Wilt u op de hoogte blijven? Schrijf u dan gratis in voor onze Nieuwsbrief en ontvang nieuws en wetenswaardigheden rondom de onderwijs financiën!

You have Successfully Subscribed!